Den lidových řemesel


      

Projekt "Den lidových řemesel 2023" byl spolufinancován Jihomoravským krajem ve výši 120.000,- Kč.  

Fotogalerie: Den lidových řemesel 2023

Fotogalerie: Den lidových řemesel 2022

 

DEN LIDOVÝCH ŘEMESEL - to je již tradiční kulturní a společenská akce spojená s lidovým jarmarkem. Přijďte se na 1. máj pobavit, setkat se s přáteli, poznat kulturu jiných regionů, zkrátka hodnotně prožít svátečný den. Po úvodním vystoupení místních mažoretek v 10 hodin zahajují program dětské folklórní soubory (místní Jatelinka a Jatelinečka) pohladí na srdíčku nejednoho diváka. Tyto dětské folklorní soubory se svými cimbálovými muzikami provází i školou tance, která  probíhá ve dvoře úřadu. V odpoledních hodinách se představují folklorní soubory a cimbálové muziky z Česka i Slovenska. Folklor v podvečer střídají i jiné hudební žánry - jazz, swing, pop - rock... každý si jistě přijde na své!

Kulturní scéna jde ruku v ruce s tradičním lidovým jarmarkem, kde si od 10.00 do 18.00 hodin vyberete z nepřeberného množství originálních rukodělných výrobků a shlédnete ukázky jejich výroby. Nabízeny jsou gastronomické speciality a ve stanu místního vinařského spolku si můžete dopřát nejednu skleničku lahodného neoveského vína. Pamatujeme i na vyžití našich nejmenších, proto si děti na jarmarku vyzkouší různou ruční tvorbu - například navléknou korálky, vytvoří dekoraci z drátků nebo si vyřežou meč ze dřeva. V parku na náměstí budou připraveny hry a dobové atrakce pro děti. Ve dvoře úřadu se bude od 13.30 h konat škola folklorních tanců. 

V rámci Dne lidových řemesel bude Den otevřených dveří na sokolovně, kdy si budete moci prohlédnout nově zrekonstruovanou sokolovnu a také výstavu plastikových, papírových a železničních modelů.

  1. května se na Vás vždy v Moravské Nové Vsi vždy těšíme :-).

 

Projekt "Den lidových řemesel 2022" byl spolufinancován Jihomoravským krajem ve výši 90.000,- Kč.   

Fotogalerie - Den lidových řemesel 2022:  zde  

 

Kam dál?

Volný čas