Aktuality


Zveřejněno 30. 8. 2023

Hlášení 30.8.2023

 • Základní škola Moravská Nová Ves oznamuje, že zahájení nového školního roku proběhne v pondělí 4. září v 8 hodin ve třídách. Žáci 1. až 4. třídy přijdou do budovy 1. stupně, 5. třída do přístavby měšťanky, 6. A, 6. B a 9. třída do budovy nad poštou a třídy 7. A, 7. B, 8. A a 8. B do  kontejnerů vedle pošty.
 • Mateřská škola Moravská Nová Ves oznamuje, že začátek školního roku je 4.9. Provoz začíná od 6.30 h.
 • Uzávěrka příjmu článků do dalšího čísla Zpravodaje je 13.9. Těšíme se na vaše příspěvky, které můžete posílat na email: sekretariat@mnves.cz.
 • Fotbalový klub Moravská Nová Ves Vás zve na mistrovský zápas mužů, kteří hraj v neděli 3.9. v 16.30 h na domácím hřišti se Sokolem Tvrdonice.
 • Zveme občany na veřejné diskuze k plánovaným akcím, které se budou konat v zasedací místnosti úřadu městyse: 11. 9. 2023 v 17 hodin - Revitalizace prostoru před ZŠ 2. st., Revitalizace prostoru okolí sokolovny, Jerlínový park - prostor před nádražím a Revitalizace průchodu kolem kostela (Ing. arch. Klára Sedláčková, Ing. arch. Jana Drochytková), 14. 9. 2023 v 17 hodin - Revitalizace náměstí Republiky (City Upgrade), 22. 9. 2023 v 17 hodin - Revitalizace sokolského hřiště (CleverFox)
 • První trénink pro mladé hasiče/členy bude v pondělí 4. září od 18 hodin na klubovně. Pro nové zájemce bude trénink ve středu 6. září od 17 hodin na klubovně. S sebou sportovní oděv a obuv.
 • Společnost SocioFactor provádí do 30. srpna dotazníkové šetření mezi domácnostmi zasaženými tornádem. Jedná se o součást výzkumu, který probíhá z popudu neziskových organizací a nadací, které postiženým zprostředkovávali humanitární pomoc a je pro ně důležitá zpětná vazba ohledně organizace a kvality pomoci. Dotazníkové šetření je anonymní a pouze pro výzkumné účely. Naši tazatelé jsou označeni jmenovkami s kontakty k jejich případnému ověření.  Letáček zde.  Formulář dotazníku najdete na následujícím odkaze: https://www.click4survey.cz/s4/56685/ed07eb35. Dotazníkové šetření je anonymní a pouze pro výzkumné účely. Prosíme o Vaši součinnost, za kterou Vám předem děkujeme.
 • Místní zahrádkáři spolu s dobrovolnými hasiči pořádají pro děti, rodiče, ale i pamětníky ve čtvrtek 31. srpna v 17 hodin v areálu zahrádkářského dvoru na ulici U trati akci "Vzpomínání pod pergolou". O osobních zkušenostech z živelných pohrom v naší obci bude vyprávět pan Miroslav Košut. Příjďte si také zavzpomínat nebo se dozvědět něco zajímavého z historie obce. Všichni jste srdečně zváni.
 • Rybářský spolek pořádá v sobotu 2. 9. 2023 v Prušánkách na Kaluži rybářské dětské závody. Zápis závodníků je od 7:00. Všechny děti jsou srdečně zvány.
 • Drůbežárna Prace bude ve středu 6. 9.  v 11:30 hod. prodávat: mladé kuřice a kohouty, roční slepice, brojlerová kuřata, káčata, krůty, krmivo pro drůbež a králíky, vitamínové doplňky a dále pak vykupovat králičí kožky - cena 15 Kč/ks.

 • Pojízdná prodejna porcovny masa z Miroslavi bude  ve čtvrtek 31. srpna od 14:40 do 14:50 hod.  nabízet široký sortiment českého kuřecího, krůtího, kachního, vepřového, hovězího masa, uzené maso, spěkáčky, klobásy, sádlo a škvarky. Například: Hovězí líčka 239,90 Kč/kg, krůtí prsa 199 Kč/kg, krůtí horní stehno 179 Kč/kg, kuřecí prsa 169,90 Kč/kg, krůtí krky 89,90 Kč/kg, kuřecí polévkové díly 35 Kč/kg. Příjem objednávek na tel. čísle: 777 814 413.
 • Pan Doležal nabídne ve čtvrtek 31.8. od 10.45 do 11.00 h vejce, brambory, cibuli, česnek, mák a švestky. 
 • Česká pošta hledá brigádníky na roznos obyčejné pošty do Moravské Nové Vsi. Nástup možný ihned. Vhodné pro studenty, ženy na mateřské dovolené, seniory. Jedná se práci 2x týdně. Více informací na tel. 605 139 013.
 • Jednota, spotřební družstvo v Mikulově hledá zaměstnance na pozici prodavač/ka- pokladní do prodejny Moravská Nová Ves. Nástup ihned nebo dohodou. Více informací na webových stránkách www.jednota.cz, sekce Kariéra, na prodejně nebo na tel. čísle 519 500 958.“
 • Společnost EG.D vyzývá vlastníky a uživatele dotčených pozemků k bezodkladnému odstranění stromů a jiných dřevin (o výšce konečného vzrůstu větší než 1 m) ohrožujících bezpečný a spolehlivý provoz podzemního kabelového vedení elektrického distribučního zařízení ve vlastnictví E.GD, a.s. - výzva k nahlédnutí zde
 • Lékárna u sv. Jakuba oznamuje, že až do odvolání je každé pondělí zavřeno.
 • Prosíme občany, aby měli napytlovaný tříděný odpad nachystán již na 6. hodinu ranní. Svoz tříděného odpadu, probíhá každou první středu v měsíci.
 • Na sběrné dvoře je pro občany k dispozici návnada pro hlodavce.
 • Policie ČR upozorňuje prostřednictvím těchto videospotů občany na neustálý nárůst kyberkriminality a zejména legendy „falešný bankéř.
 • Upozorňujeme občany, že do 11.09.2023 probíhá přechodná úprava provozu na silnici III/4243 přejezd ČD Tvrdonice (od Jižní Moravy směrem do Tvrdonic) z důvodu rekonstrukce komunikace.  Z výše uvedeného důvodu upozorňujeme občany na možnost zvýšeného provozu vozidel přes naši obec .
 • Na webu městyse jsou zveřejněny situační snímky komunikací včetně odstavných stání na ul. Jana Černého a Kamenná. Podívat se na ně můžete zde: https://www.mnves.cz/projekty. Předpokládané zahájení realizace stavby je srpen/září 2023.

 

 

 

Zpět na seznam aktualit

Kam dál?

Informace