Aktuality


Zveřejněno 24. 8. 2023

Hlášení 24.8.2023

 • Zveme občany na veřejné diskuze k plánovaným akcím, které se budou konat v zasedací místnosti úřadu městyse: 11. 9. 2023 v 17 hodin - Revitalizace prostoru před ZŠ 2. st., Revitalizace prostoru okolí sokolovny, Jerlínový park - prostor před nádražím a Revitalizace průchodu kolem kostela (Ing. arch. Klára Sedláčková, Ing. arch. Jana Drochytková), 14. 9. 2023 v 17 hodin - Revitalizace náměstí Republiky (City Upgrade), 22. 9. 2023 v 17 hodin - Revitalizace sokolského hřiště (CleverFox)
 • Společnost SocioFactor bude v Moravské Nové Vsi mezi 25. a 30. srpnem provádět dotazníkové šetření mezi domácnostmi zasaženými tornádem. Jedná se o součást výzkumu, který probíhá z popudu neziskových organizací a nadací, které postiženým zprostředkovávali humanitární pomoc a je pro ně důležitá zpětná vazba ohledně organizace a kvality pomoci. Dotazníkové šetření je anonymní a pouze pro výzkumné účely. Naši tazatelé budou označeni jmenovkami s kontakty k jejich případnému ověření. Prosíme o Vaši součinnost, za kterou Vám předem děkujeme. Letáček zde
 • Česká pošta hledá brigádníky na roznos obyčejné pošty do Moravské Nové Vsi. Nástup možný ihned. Vhodné pro studenty, ženy na mateřské dovolené, seniory. Jedná se práci 2x týdně. Více informací na tel. 605 139 013.
 • Společnost VaK upozorňuje občany, že ve čtvrtek 24.8.2023 v době od 8:30 do 12:00 hodin bude přerušena dodávka pitné vody z veřejného vodovodu v ul. U Sokolovny.
 • Místní zahrádkáři spolu s dobrovolnými hasiči pořádají pro děti, rodiče, ale i pamětníky ve čvrtek 31. srpna v 17 hodin v areálu zahrádkářského dvoru na ulici U trati akci "Vzpomínání pod pergolou". O osobních zkušenostech z živelných pohrom v naší obci bude vyprávět pan Miroslav Košut. Příjďte si také zavzpomínat nebo se dozvědět něco zajímavého z historie obce. Všichni jste srdečně zváni.
 • Rybářský spolek pořádá v sobotu 2. 9. 2023 v Prušánkách na Kaluži rybářské dětské závody. Zápis závodníků je od 7:00. Všechny děti jsou srdečně zvány.
 • Farma Gazda Bohumín bude prodávat ve čtvrtek 24. srpna v 10:45 u radnice: nosné kuřice, káčata, husokáčata mulard, brojlerová kuřata, krmivo pro slepice, vitamíny a doplňky pro drůbež. Veškerou, výkrmovou drůbež je nutné objednat v pracovní dny od 7 do 14 hod. na číslech: 602 715 811, 730 897 979. Prodej se uskuteční ve čtvrtek 24. srpna v 10:45 u radnice.
 • Jednota, spotřební družstvo v Mikulově hledá zaměstnance na pozici prodavač/ka- pokladní do prodejny Moravská Nová Ves. Nástup ihned nebo dohodou. Více informací na webových stránkách www.jednota.cz, sekce Kariéra, na prodejně nebo na tel. čísle 519 500 958.“
 • Společnost EG.D vyzývá vlastníky a uživatele dotčených pozemků k bezodkladnému odstranění stromů a jiných dřevin (o výšce konečného vzrůstu větší než 1 m) ohrožujících bezpečný a spolehlivý provoz podzemního kabelového vedení elektrického distribučního zařízení ve vlastnictví E.GD, a.s. - výzva k nahlédnutí zde
 • Lékárna u sv. Jakuba oznamuje, že až do odvolání je každé pondělí zavřeno.
 • Prosíme občany, aby měli napytlovaný tříděný odpad nachystán již na 6. hodinu ranní. Svoz tříděného odpadu, probíhá každou první středu v měsíci.
 • Na sběrné dvoře je pro občany k dispozici návnada pro hlodavce.
 • Policie ČR upozorňuje prostřednictvím těchto videospotů občany na neustálý nárůst kyberkriminality a zejména legendy „falešný bankéř.
 • Upozorňujeme občany, že do 11.09.2023 probíhá přechodná úprava provozu na silnici III/4243 přejezd ČD Tvrdonice (od Jižní Moravy směrem do Tvrdonic) z důvodu rekonstrukce komunikace.  Z výše uvedeného důvodu upozorňujeme občany na možnost zvýšeného provozu vozidel přes naši obec .
 • Na webu městyse jsou zveřejněny situační snímky komunikací včetně odstavných stání na ul. Jana Černého a Kamenná. Podívat se na ně můžete zde: https://www.mnves.cz/projekty. Předpokládané zahájení realizace stavby je srpen/září 2023.

 

 

 

 

 

Zpět na seznam aktualit

Kam dál?

Informace