Aktuality


Zveřejněno 21. 8. 2023

Hlášení 21.8.2023

 • Zveme občany na veřejné diskuze k plánovaným akcím, které se budou konat v zasedací místnosti úřadu městyse: 11. 9. 2023 v 17 hodin - Revitalizace prostoru před ZŠ 2. st. a Revitalizace průchodu kolem kostela (Ing. arch. Klára Sedláčková, Ing. arch. Jana Drochytková), 14. 9. 2023 v 17 hodin - Revitalizace náměstí Republiky (City Upgrade), 22. 9. 2023 v 17 hodin - Revitalizace sokolského hřiště (CleverFox)
 • Společnost VaK upozorňuje občany, že ve čtvrtek 24.8.2023 v době od 8:30 do 12:00 hodin bude přerušena dodávka pitné vody z veřejného vodovodu v ul. U Sokolovny.
 • Obecní knihovna zve všechny děti na letos poslední  léto u knihovny. Sejdeme v úterý 22. srpna od 9:30 do 11:30  na obecním dvoře. Vezměte si s sebou pití a dobrou náladu. Doprovod potřebují ti nejmenší a předškoláci, ostatní vše zvládnou i sami. 
 • Místní zahrádkáři spolu s dobrovolnými hasiči pořádají pro děti, rodiče, ale i pamětníky ve čvrtek 31. srpna v 17 hodin v areálu zahrádkářského dvoru na ulici U trati akci "Vzpomínání pod pergolou". O osobních zkušenostech z živelných pohrom v naší obci bude vyprávět pan Miroslav Košut. Příjďte si také zavzpomínat nebo se dozvědět něco zajímavého z historie obce. Všichni jste srdečně zváni.
 • Rybářský spolek pořádá v sobotu 2. 9. 2023 v Prušánkách na Kaluži rybářské dětské závody. Zápis závodníků je od 7:00. Všechny děti jsou srdečně zvány.
 • Farma Gazda Bohumín bude prodávat ve čtvrtek 24. srpna v 10:45 u radnice: nosné kuřice, káčata, husokáčata mulard, brojlerová kuřata, krmivo pro slepice, vitamíny a doplňky pro drůbež. Veškerou, výkrmovou drůbež je nutné objednat v pracovní dny od 7 do 14 hod. na číslech: 602 715 811, 730 897 979. Prodej se uskuteční ve čtvrtek 24. srpna v 10:45 u radnice.
 • Pan Prokeš bude prodávat ve středu 23.8. od 9 do 9.30 h čerstvá vejce. Cena 80,- Kč nebo 100,- Kč.
 • Jednota, spotřební družstvo v Mikulově hledá zaměstnance na pozici prodavač/ka- pokladní do prodejny Moravská Nová Ves. Nástup ihned nebo dohodou. Více informací na webových stránkách www.jednota.cz, sekce Kariéra, na prodejně nebo na tel. čísle 519 500 958.“

 • Společnost EG.D vyzývá vlastník a uživatele dotčených pozemků k bezodkladnému odstranění stromů a jiných dřevin (o výšce konečného vzrůstu větší než 1 m) ohrožujících bezpečný a spolehlivý provoz podzemního kabelového vedení elektrického distribučního zařízení ve vlastnictví E.GD, a.s. - výzva k nahlédnutí zde
 • Sdružení kominíků a topenářů bude provádět v naší obci v úterý dne 22.8. požadované kontroly a čištění komínů dle zákonu č. 34/2016 Sb. za 450 Kč, čištění plynových kotlů za 450 Kč a revize kotlů na tuhá paliva za 1 100 Kč. Dále nabízí vložkování a frézování komínů. Zájemci se mohou objednat telefonicky na telefonním čísle: 608 748 989
 • Lékárna u sv. Jakuba oznamuje, že až do odvolání je každé pondělí zavřeno.
 • Pražírna Moravská Nová Ves má během letních prázdnin v čase od 13 do 18 hodin stánek před úřadem městyse a nabízí: kávu, točenou zmrzlinu, ledovou kávu s točenou zmrzlinou, tříšť, točenou hroznovku a točené ovocné nealko pivo.
 • Prosíme občany, aby měli napytlovaný tříděný odpad nachystán již na 6. hodinu ranní. Svoz tříděného odpadu, probíhá každou první středu v měsíci.
 • Na sběrné dvoře je pro občany k dispozici návnada pro hlodavce.
 • Policie ČR upozorňuje prostřednictvím těchto videospotů občany na neustálý nárůst kyberkriminality a zejména legendy „falešný bankéř.
 • Upozorňujeme občany, že do 11.09.2023 probíhá přechodná úprava provozu na silnici III/4243 přejezd ČD Tvrdonice (od Jižní Moravy směrem do Tvrdonic) z důvodu rekonstrukce komunikace.  Z výše uvedeného důvodu upozorňujeme občany na možnost zvýšeného provozu vozidel přes naši obec .
 • Na webu městyse jsou zveřejněny situační snímky komunikací včetně odstavných stání na ul. Jana Černého a Kamenná. Podívat se na ně můžete zde: https://www.mnves.cz/projekty. Předpokládané zahájení realizace stavby je srpen/září 2023.

 

 

 

 

 

Zpět na seznam aktualit

Kam dál?

Informace