Aktuality


Zveřejněno 29. 5. 2023

Hlášení 29.5.2023

 • Společnost GasNet oznamuje, že ve  dnech 29.5.-11.6.2023 se budou provádět v naší obci odečty plynoměrů všech dodavatelů plynu. Společnost žádá občany o zpřístupnění skříněk s plynoměry, případně vylepení stavu plynoměru na dveře domu v případě nedostupnosti. Zpřístupněním plynoměru a možnosti fyzického odečtu provedením fotodokumentace budou zajištěny správné údaje o spotřebě.
 • Uzávěrka příjmu článků do dalšího čísla Zpravodaje je ve středu 7.6. Příspěvky můžete posílat na email: sekretariat@mnves.cz nebo přinést osobně.
 • Zveme děti a rodiče na dětský den, který se koná v sobotu 10.6. od 14 h na fotbalovém hřišti. Těšit se můžete na skákací hrady, soutěže, hry a tanečky. Připraveno bude občerstvení a zmrzlina.
 • Rybářský spolek zve děti na tradiční rybářské závody do Mikulčic na Cihelnu. Závody se uskuteční v sobotu 3. 6. Zápis malých závodníků probíhá od 7:00. Více informací na www.naryby2018.cz.
 • Obchodnice Břeclavi bude ve středu dne 31.5. od 8,00 do 11,00 nabízet: dámské prádlo , noční prádlo, kalhoty, halenky, pánské prádlo, pyžamo, montérky.  

 • Pan Prokeš nabídne ve středu 31.5. od 9 do 9.30 h čerstvá vejce. Cena za plato 105,- Kč a 115,- Kč.
 • Drůbežárna Prace nabídne ve středu 31.5. od 14 do 16 h vykrmená kuřata. Cena za 1 kg živé váhy je 35 Kč.
 • Drůbežárna Prace bude v sobotu 3. 6. v 11:30 hod.  prodávat: mladé kuřice a kohouty, roční slepice, housata, brojlerová kuřata, krůty, káčata a husokačeny Mulard, krmivo pro drůbež a králíky, vitamínové doplňky a dále pak vykupovat králičí kožky - cena 15 Kč/ks.
 • Obec Mikulčice Vás srdečně zve do divadla.  V sobotu 10. 6. v 16:00 se v Kulturním domě v Mikulčicích můžete skvěle pobavit a připomenout si nestárnoucí renesanční komedii od nejhranějšího dramatika Williama Shakespeara: Veselé paničky windsorské.
 • Sdružení kominíků a topenářů bude provádět v naší obci v PONDĚLÍ dne 12.6. požadované kontroly a čištění komínů dle zákonu č. 34/2016 Sb. za 450 Kč, čištění plynových kotlů za 450 Kč a revize kotlů na tuhá paliva za 1 100 Kč. Dále nabízí vložkování a frézování komínů. Zájemci se mohou objednat telefonicky na telefonním čísle: 608 748 989
 • Jihomoravská komunitní nadace připravuje na 24. června SOUSEDSKOU SLAVNOST. Můžete se těšit na výstavu kaktusů, skládání Rubikovy kostky a jiných hlavolamů na čas, ruční tkaní a předení vlny, portrétování, ochutnávky domácích nápojů a pokrmů a podobně. Hledáme další zájemce, kteří se věnují nejrůznějším aktivitám a chtějí se do organizace Sousedské slavnosti zapojit. Hlaste se na Zlatě Maděřičové na telefonu 777 112 437 nebo na mailu zlata@jmkn.cz Pro všechny účastníky má nadace připravený dárek.
 • Upozorňujeme občany, že od 05.06.2023 do 11.09.2023 bude probíhat přechodná úprava provozu na silnici III/4243 přejezd ČD Tvrdonice (od Jižní Moravy směrem do Tvrdonic) z důvodu rekonstrukce komunikace.  Z výše uvedeného důvodu upozorňujeme občany na možnost zvýšeného provozu vozidel přes naši obec .
 • Jednota, spotřební družstvo v Mikulově hledá zaměstnance na pozici prodavač/ka- pokladní do prodejny Jednota Moravská Nová Ves. Nástup ihned nebo dohodou. Více informací na webových stránkách www.jednota.cz, sekce Kariéra, na prodejně nebo na tel. čísle 519 500 958.“
 • Firma Simacek hledá pracovníky úklidu do Hrušek. Práce pondělí - pátek. Ranní 06-14 a především odpolední směna 14-22 hodin. Práce ve výrobním prostoru. Práce je vhodná pro ženy i muže. Pro více informací kontaktujte p. Janu Ingrovou 702129759.
 • Výrobce speciální zemědělské techniky v Týnci, firma OSTRATICKÝ, spol. s r.o. hledá: zkušeného lakýrníka na krátkodobou výpomoc. Nástup ihned. Zájemci, hlaste se na telefonním čísle 519 342 491 nebo na e-mailové adrese: posta@ostraticky.cz
 • Na webu městyse jsou zveřejněny situační snímky komunikací včetně odstavných stání na ul. Jana Černého a Kamenná. Podívat se na ně můžete zde: https://www.mnves.cz/projekty. Předpokládané zahájení realizace stavby je srpen/září 2023.
 • Společnost Vodovody a kanalizace Hodonín, a.s. oznamuje občanům a firmám, že probíhá oprava vodovodu na ulici Jana Černého.  Z důvodu provádění výkopových prací je omezen volný průjezd ulicí a také stání vozidel na levé straně ulice.  Omezení vjezdu do nemovitostí bude včas oznámeno dotčeným vlastníkům. Po položení potrubí budou postupně přepojeny přípojky vody na toto nové potrubí, případně zhotoveny přípojky nové. Doporučujeme občanům prověření technického stavu své přípojky a zvážení její rekonstrukce, zvláště u přípojek přes ulici. Odstávky vody v souvislosti s opravami budou dotčeným subjektům včas oznámeny. Zhotovitelem díla je firma Inženýrské stavby Hodonín. Předpoklad ukončení prací je do konce července. Dotazy a podrobnosti k opravě vodovodu můžete řešit s pracovníky VaK Hodonín, tel. 602 785 335 nebo dispečink 518 305 944. Společnost VaK Hodonín děkuje za pochopení a vaši trpělivost.
 • Úsek silnice I/55 Břeclav - Moravská Nová Ves je opět obousměrně průjezdný. Ještě zde vzhledem k probíhajícím dokončovacím pracím na krajnicích a vodorovném dopravním značení platí snížená rychlost na 60m/h. Využití objízdných tras již není nutné. Děkujeme řidičům za trpělivost.
 • Upozorňujeme občany, že z důvodu provádění stavební prací není přístupné parkoviště ve dvoře úřadu (u lékařů).
 • Základní organizace Českého zahrádkářského svazu pořádá 29. května jarní poznávací zájezd spojený s prohlídkou rozaria a výrobny čokolády v Čejči a návštěvou Templářských sklepů a bylinkového ráje Sonnentor v Čejkovicích. Zájemci se mohou přihlásit u p. Čechové, kde po zaplacení nevratné zálohy dostanou podrobnější informace.
 • Sklep u Templářských rytířů v Čejkovicích příjme zkušeného kuchaře/kuchařku na hlavní pracovní poměr. Nástup možný ihned. Kontaktní údaje: David Šťavík, tel. +420 733 640 093, email: rezervace@vinarnacejkovice.cz.
 • IQ Roma Servis, z.s. nabízí dluhové poradenství pro občany, více informací zde
 • Lékárna u Sv. Jakuba oznamuje, že během května bude otevřena pouze středy, a to od 7.30 do 16 h.
 • Oznamujeme, že na sběrném dvoře je k dispozici jed na hlodavce. Vyzvednout si jej mohou občané v provozní době sběrného dvora - středa od 13 do 18 h a  sobota od 8 do 13 h. Děkujeme občanům za spolupráci při pokládce návnad ve svém okolí.
 • Společnost Hantály nabízí občanům drobný prodej kompostu (do 1 t) přímo na centrále společnosti ve Velkých Pavlovicích, Tovární 22. Pro kompost nad 1 tunu bude nadále nutno dojet přímo na kompostárnu.  Cena kompostu je 65,-kč/100 kg bez DPH.
 • Byly nalezeny svazky klíčů a peněženka. K vyzvednutí na úřadě městyse.
 • Upozorňujeme občany, kteří nemají zaplacený poplatek  za systém odpadového hospodářství na rok 2023, že jim nebudou vyvezeny popelnice. Na popelnici musí být zřetelně vylepený štítek. Poplatek je možné uhradit osobně na pokladě úřadu nebo na účet městyse. Výše poplatku je 700 Kč/osoba. Poplatek za psa činí 100 Kč. Bankovním převodem na č.ú. 1382079379/0800, v.s. odpad 1345, v.s. pes 1341, spec. symbol: číslo domu.
 • Oznamujeme, že sběrný dvůr je od 1.4. otevřen: středy od 13.00 - 18.00 hod a soboty od 8.00 - 13.00 hod.
 • Hantály a.s. nabízí občanům možnost zakoupit kompost. Více zde
 • Upozorňujeme občany, že probíhají práce na obnově veřejného osvětlení . Z důvodu přepojování nového starého veřejného osvětlení může bohužel docházet k jejím výpadkům. Do konce června by měly být práce ukončeny. Děkujeme za pochopení a za trpělivost.
 • Nabídka pracovních míst International Automotive Components Group s.r.o., Hrušky

 

 

Zpět na seznam aktualit

Kam dál?

Informace