Aktuality


Zveřejněno 29. 3. 2023

Hlášení 29.3.2023

 • Poplatek za obecní systém odpadového hospodářství na rok 2023 můžete zaplatit bankovním převodem nebo na pokladně úřadu městyse v úřední hodiny. Výše poplatku je 700 Kč/osoba. Poplatek za psa činí 100 Kč. Bankovním převodem na č.ú. 1382079379/0800, v.s. odpad 1345, v.s. pes 1341, spec. symbol: číslo domu. Splatnost poplatků je do 31.3.2023.
 • Mateřská škola Moravská Nová Ves pořádá zápis pro školní rok 2023/2024. Elektronický předzápis bude zahájen 1.4.2023. Více informací na www.ms-mnv.cz.
 • Oznamujeme, že sběrný dvůr bude od 1.4. otevřen pouze ve středu od 13.00 - 18.00 hod a v sobotu od 8.00 - 13.00 hod.
 • Fotbalový klub M.N.Ves Vás zve na mistrovský zápas můžů, kteří hrají v neděli 2.4. v 16 h. v Ratíškovicích.
 • Sokol Moravská Nová Ves vás srdečně na utkání oblastního přeboru mužů. Koná se tuto neděli 2.4. ve 14.30 h v místní sokolovně. Soupeřem je SK Slavičín.
 • Do naší obce přijede firma  Jaroslav Doležal -  kamenické práce a renovace hrobů a nabízí veškeré kamenické práce. Zájemci se mohou dostavit před místní hřbitov v sobotu 01.04.2023 od 14:30 - 15:00 hodin. 
 • Pan Doležal nabídne ve čtvrtek 30.3. od 10.45 do 11 h vejce, brambory, cibuli, česnek, mák a loupané ořechy.
 • Mužský sbor Moravská Nová Ves Vás zve na oslavu 40. výročí založení, která se koná v sobotu 1.4.2023 od 19 h v místní sokolovně. Vystoupí ženský sbor, mužské sbory a DFS Jatelinka. Hraje CM Slovácko ml., programem provází Karel Hegner.
 • Oprava silnice I/55 mezi Břeclaví a Moravskou Novou Vsí bude zahájena už v pátek 31. března. Práce budou zahrnovat odfrézování krytu vozovky, opravu lokálních poruch a novou pokládku ložní a obrusné vrstvy a obnovu vodorovného dopravního značení.
  Provoz na silnici I/55 bude veden pouze jednosměrně, a to ve směru z Břeclavi do Hodonína. V opačném směru bude doprava vedena po objízdných trasách, které povedou přes Prušánky, Moravský Žižkov, Velké Bílovice, Podivín a Ladnou. Objízdná trasa pro autobusy povede přes Tvrdonice a Kostice viz mapka. Oprava bude dokončena nejpozději v červnu.
 • Ovo Sadba Mikulčice zahájila prodej ovocných stromků a keřů. Dále nabízí doprodej sadbových brambor. Přísadu salátu, květáku, kedluben, bylinky. Koncem měsíce března přísadu jahodníků.
 • Drůbežárna Prace bude v sobotu 1. 4.   v 11:30 hod. prodávat: kuřice a kohouty různých barev, roční slepice, krmivo pro drůbež a králíky, vitamínové doplňky a dále pak vykupovat králičí kožky - cena 15 Kč/ks.
 • Společnost Vodovody a kanalizace Hodonín, a.s. oznamuje občanům a firmám, že probíhá oprava vodovodu na ulici Kamenná.  Z důvodu provádění výkopových prací je omezeno stání vozidel na pravé straně ulice a také volný průjezd ulicí. Po položení potrubí metodou řízeného protlaku budou postupně přepojeny přípojky vody na toto nové potrubí, případně zhotoveny přípojky nově. Předpoklad ukončení prací na opravě vodovodu je do konce dubna. Odstávky dodávky vody v souvislosti s opravami budou dotčeným subjektům včas oznámeny. Po provedení obnovy vodovodu bude také obcí opravena komunikace a parkovací plochy. Společnost děkuje za pochopení a trpělivost.
 • Upozorňujeme občany, že opět započaly práce na obnově veřejného osvětlení . Z důvodu přepojování nového starého veřejného osvětlení může bohužel docházet k jejím výpadkům. Do konce června by měly být práce ukončeny. Děkujeme za pochopení a za trpělivost.
 • Obec Mikulčice Vás zve na výstavu Historie našich předků
 • Pekařství Křivka objednává na velikonoce: koláče, mazance, veky, knedle a mini zákusky.
 • Nabídka pracovních míst International Automotive Components Group s.r.o., Hrušky
 • Společnost ROYAL WINE s.r.o. přijme spolehlivou paní na pravidelný úklid kanceláří, šaten a výrobních prostor v dopoledních hodinách na provozovně v Moravské Nové Vsi. Práce vhodná pro ženy, maminky na mateřské i seniorky. Nástup možný ihned. Info na tel. č. 702 057 772.
 • Sdružení kominíků a topenářů  provádí v naší obci ve čtvrtek 6.4. požadované kontroly a čištění komínů a plynových kotlů za 450,- a revize kotlů na tuhá paliva za 1100,- Kč. Dále nabízí vložkování a frézování komínů. Zájemci se mohou objednat na tel. 608 748 989,
 • Pověřené vzdělávací zařízení ministerstva zemědělství - firma Ing. Martin Dubravec oznamuje, že ve dnech 24. až 25. března 2023 bude v sále kulturního domu v Moravském Žižkově pořádat kurz odborné způsobilosti pro nakládání s přípravky na ochranu rostlin. Všichni zájemci o prodloužení stávajících osvědčení na postřiky a zájemci o osvědčení nová, se mohou přihlásit na telefonním čísle 606 117 194 nebo na e-mailu: vzdelavani-hodonin@seznam.cz“
 • Mládí pro Prušánky Vás zve na Velikonoční FOOD & MARKET, který se uskuteční v sobotu 1. 4. 2023 od 12:00 na Kulturním domě v Prušánkách.  Návštěvníci mohou ochutnat 5 mezinárodních kuchyní a užít si bohatý velikonoční program.
 • Kamenictví  GAMAR  oznamuje občanům, že  příjmá zakázky na rok 2023 s možností výběru ze skladových materiálů  za ceny před nadcházejícím zdražením.  Nabízí: Zhotovení nových  žulových pomníků, opravy  jak terasových, tak žulových starších pomníků včetně základů, sekání, zlacení a stříbření nápisů, žulové krycí desky ( různé barvy a tvary), výměnu rámů. podstavců a prodej všech náhrobních doplňků. Objednat můžete na tel. 776 333 797, nebo si domluvit osobní schůzku.
 • Policie České republiky varuje občany před falešnými řemeslníky, kteří cílí především na starší občany. Tito podvodníci osloví seniory přímo na ulici, popř. zazvoní u staršího domu, a následně nabízejí provedení drobných zednických oprav. Od důvěřivých seniorů si vyžadují zaplacení zálohy v řádu tisíců korun. Po zaplacení zálohy ale odejdou, aniž by práci vykonali. Podvodníci svou důvěryhodnost zvyšují tím, že se zájemci sepíší fiktivní smlouvu, která však neobsahuje ani údaje o zhotoviteli. V případě, že jste se již stali obětí těchto podvodníků, obraťte se prosím na Policii České republiky. Policisté také rádi uvítají další informace, které povedou k dopadení těchto osob. Své poznatky můžete rovněž sdělit prostřednictvím tísňové linky 158.
 • Mobilní kadeřnice Ivana Zemánková nabízí kadeřnické služby k vám do domu. Více informací na tel. čísle 774129103.

 

Zpět na seznam aktualit

Kam dál?

Informace