Den lidových řemesel

Den lidových řemeselDen lidových řemesel škola tance

 

DEN LIDOVÝCH ŘEMESEL - to je již tradiční kulturní a společenská akce spojená s lidovým jarmarkem. Přijďte se na 1. máj pobavit, setkat se s přáteli, poznat kulturu jiných regionů, zkrátka hodnotně prožít svátečný den. Kulturní program zahájí v 10 hodin místní  mažoretky.  Milá vystoupení dětských folklórních souborů Jatelinky a Jatelinečky z Moravské Nové Vsi, Májíčku z Brna, Dyjavánku ze Znojma a Břeclavánku z Břeclavi pohladí na srdíčku nejednoho diváka. Tyto dětské folklorní soubory se svými cimbálovými muzikami Vás provedou i školou tance, která bude probíhat od 13.30 hodin ve dvoře úřadu. Krásou lidové písničky otevře odpolední program místní mužský a ženský sbor. Poté se vydáme zpěvem a tancem na Horňácko s FS Velička z Velké nad Veličkou. V klidu vás jistě nenechá sedět dynamická CM Ohnica z Uherského Hradiště. Nebyl by to Den lidových řemesel, kdyby chyběl svižný folklorní soubor ze Slovenska - tentokrát se můžete těšit na Poleno z Bratislavy. V 17. hodin již přichází na řadu zlatý hřeb - na podiu se představí nejlepší slovenská a capella Fragile se zpěvačkou Soňou Norisovou. Na závěr vás roztančí 20 členný orchestr Avion Big Band, produkující živou hudbu od let 30-tých po současnost.

Kulturní scéna jde ruku v ruce s tradičním lidovým jarmarkem, kde si od 10.00 do 18.00 hodin vyberete z nepřeberného množství originálních rukodělných výrobků a shlédnete ukázky jejich výroby. Nabízeny jsou gastronomické speciality a ve stanu místního vinařského spolku si můžete dopřát nejednu skleničku lahodného neoveského vína. Pamatujeme i na vyžití našich nejmenších, proto si děti na jarmarku vyzkouší různou ruční tvorbu - například navléknou korálky, vytvoří dekoraci z drátků nebo poznají něco nového z přírody s místním oddílem Brontosaurů, k dispozici bude skákací hrad.

Letos bude lákavý také také program pro děti ve dvoře úřadu, kde se bude již 4. rokem konat Škola folklorního tance. Poté se zde vznikne historické ležení, kdy budete moci zhlédnout historická vystoupení a zapojit se do historických her. V obřadní síni úřadu městyse vystaví svá díla Umělecký spolek Genesis z Holíče. V budově 1. stupně ZŠ se představí zájmové kroužky zdejší základní školy.

Věříme, že z pestré nabídky si vybere snad každý...co více dodat...snad jen aby vyšlo počasí. Těšíme se na Vás :-).

Nejbližší akce

55. Podlužácký krojový ples

Kulturní akce
datum akce: 25.01.2020

Slovácký krúžek Moravská Nová Ves Vás srdečně zve na 55. Podlužácký krojový ples, který se koná v…

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace