VINAART - Michal Uher - Vinařství

Vinařství

Adresa: Výmol, Moravská Nová Ves
Tel.: 724 302 551 | E-mail: michaluher@centrum.cz
Web: www.vinaart.cz

Popis firmy

VINAART, moderní vinařství Michala Uhra, zabývající se jak pěstováním vinné révy, tak výrobou kvalitních přívlastkových vín. Název firmy obsahuje to, o co mladý vinař usiluje, vidět víno jako umění.

Michal navázal na rodinnou tradici vinařství, kde sbíral první zkušenosti. Dnes se však ubírá svou vlastní cestou. Rozhodl se věnovat této tvrdé a zároveň krásné činnosti jako profesionál.

Chce skloubit velmi kvalitní péči o vinice s šetrnou technologií výroby vína, a také víno nabídnout v příjemném prostředí vinného sklepa. Pozornost zaměřil i na design a obalovou techniku láhví. Vedle elegantní strohé viněty černé a stříbrné barvy postavil měkké ručně malované originální láhve a další zajímavé dárkové kolekce.

Vinice, které obhospodařuje, se nachází v nejjižněji položené vinařské obci s nejteplejším klimatem v České republice, v Moravské Nové Vsi. Víno vyrobené z vlastní produkce je možné okusit ve vinném sklepě ve Výmole, příjemném prostředí vinných sklepů. Podzemní část vinného sklepa s cihlovou valenou klenbou pochází z dvacátých let minulého století a skládá se ze tří sklepů a lisovny vybavené moderním technologií a doplněna architektonicky zajímavými komponenty. Ta je jakýmsi multifunkčním prostorem vhodným jednak pro samotné zpracování vína, ale také degustace a prezentace vína. Také je možné využít na posezení pří víně nové prostory nad lisovnou.

Některá vína z produkce vinařství Vinaart z Moravské Nové Vsi, jsou deklarována jako Moravská zemská vína. To znamená, že původ hroznů i její cukernatost, je ověřena Českou státní potravinářskou inspekcí, ale za kvalitu vín ruční svým jménem výrobce sám. Hodnoty cukernatosti tedy odpovídají vínům přívlastkovým.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace