Aktuality


Zveřejněno 20. 6. 2024

Hlášení 20.6.2024

 • Lékárna u sv. Jakuba oznamuje, že ve čtvrtek 20.6. bude zavřeno. V týdnu od 24. do 28.6. bude mimořádně otevřeno pondělí, úterý a středa od 8 do 16 h.
 • Pan Doležal bude prodávat ve čtvrtek 20.6. od 10.45 do 11 h vejce za 90,- Kč nebo 145,- Kč za plato. Dále nabídne nové brambory, květák, rajčata, papriky, okurky, cibuli, nový česnek, mák a loupané ořechy.
 • Upozorňujeme občany, že z důvodu stavebních prací nebude od 17.06.2024 až do odvolání možný vjezd do horní části ulice Jana Černého (od křižovatky s ulicí Na Výsluní po boží muku). Průjezd z ulice Na Výsluní do ul. U Sokolovny bude zachován. Omezení platí do odvolání. Děkujeme za pochopení a trpělivost.
 • Jste zváni na výstavu společných tvůrčích projektů umělců, dětí a vyučujících z základních škol Mor. Nová Ves, Hrušky, Mikulčice a Lužice, která se koná od 17. do 21.6.2024 vždy od 15 do 17 h v místní sokolovně.
 • Jste zváni na Zahrávání hodů aneb Minihody pro deváťáky, které se konají v sobotu 22.června v areálu sokolovny. Již od 9 hodin proběhne strouhání a ruční stavění máje, od 16 h bude krojovaný průvod a od 17 hod taneční zábava. Hraje DH ZUŠ Velké Bílovice a DH Bílovčanka.  Prosíme všechny šikové chlapy, aby přišli v sobotu 22. června v 11:15 k sokolovně přiložit ruku k dílu, kdy se bude ručně stavět mája. Společně nám to zabere asi 30 min.  Přijďte se podívat, zatancovat a podpořit. Vstupné je dobrovolné a příspěvek bude použit na pořízení krojů.
 • Aeroklub Břeclav Vás zve na tradiční letecký den, který se uskuteční o tomto víkendu v sobotu 22. a v neděli 23. června na letišti v Břeclavi. Po oba dny jsou pro Vás připraveny letecké ukázky, ukázky pozemní armádní techniky, program pro děti a vyhlídkové lety. Můžete se těšit na leteckou akrobacii Martina Šonky, akrobatickou skupinu Flying Bulls, dvouplošník Boeing Stearman, vzdušný souboj letadel z 1.světové války a mnohé další.
  Více informací na webových stránkách www.leteckydenbreclav.cz nebo sociálních sítích Aeroklubu Břeclav.
 • Spolek Mikulečtí vinaři zvou všechny milovníky vína a pěstitele révy vinné na povídání o odrůdě Cabernet Moravia. Kromě povídání s tvůrcem odrůdy panem Lubomírem Glosem a dalšími hosty bude možné ochutnat vína této odrůdy v různých ročnících a technologiích zpracování. Akce se uskuteční v rámci dne Vaří celá dědina v sobotu 22. června od 10.00 u Myslivecké chaty v Mikulčicích, která je spojena ochutnávkou místních pálenek a vín. Přijďte ochutnat gurmánského kozlíka, pečené koleno, zvěřinové špízy, karbanátky a guláš, hasičskou fazulnicu, langoše, miniburgery, patenty plněné kachním masem, pizzu, patenty s mákem, ochutnejte ke kávě koláčky, makronky nebo cheesecake.
 • Oznamujeme občanům, že firma Kominictví Mančík bude provádět od 24.6.2024 čištění a kontrolu komínů (spalinových cest) před topnou sezónou za cenu 600,- Kč/bez DPH. V případě zájmu a využití těchto služeb, prosím objednávky na: tel.č.: +420 605 000 242 nebo e-mailem: mancik.pepa@seznam.cz. Dále nabízíme vložkování, frézování komínů a jádrové vrtání nyní s akcí  -15%.
 • Společnost Vodovody a kanalizace Hodonín oznamuje, že do 8.7.2024 provádí odečty vodoměrů. Prosíme občany o zpřístupnění vodoměrů. 
 • Upozorňujeme, že dojde k uzavírkám krajských silnic z důvodu oprav. Od 10.06. do 24.06.2024 dojde k částečné uzavírce silnice od křižovatky Školní/ Pod Kostelem až po hřbitov. Od 25.06. do 26.07.2024 dojde k úplné uzavírce silnice od hlavní křižovatky (Penzion Moravia) po křižovatku Školní/ Pod Kostelem. Dbejte dopravního značení. Více informací a mapa objízdných tras zde.
 • Upozorňujeme rodiče a děti, že kvůli uzávírce krajské silnice bude od 10.6. až do odvolání zřízen provizorní vstup do budovy 1. st. základní školy, a to branou z ulice nám. Republiky. Z ulice Školní bude vstup uzavřen.
 • Upozorňujeme občany, že z důvodu oprav bude až do odvolání smuteční síň uzavřena.
 • Obec Týnec Vás zve na Dětský den, který se koná v sobotu 22.6.2024 od 14 h na fotbalovém hřišti v Týnci.
 • Upozorňujeme občany, aby nevstupovali a neprocházeli právě probíhající stavbou ulicí Jana Černého. Zejména prosíme rodiče dětí, aby o této situaci poučili své děti.  
 • Upozorňujeme občany, že z důvodu stavebních prací nebude možný až do odvolání vjezd do spodní části ulice Jana Černého (od křižovatky s ulicí Na Výsluní po křižovatku s ul. U Jordánky). Nebude možný ani vjezd a výjezd z ulice Zákoutí. Vjezd na ul. Na Výsluní zůstane zachován.
  Omezení platí do odvolání. Děkujeme za pochopení a trpělivost.
 • Upozorňujeme občany, že od pondělí 13.5. do odvolání není z důvodu stavebních prací neprůjezdná křižovatka na ul. Kamenná, Dlážděná a Jana Černého, dále spodní část ul. Jana Černého až ke křižovatce na ul. Na Výsluní. Výjezd z ul. Na Výsluní bude zachován.
 • Lékárna u sv. Jakuba oznamuje, že bude otevřeno vždy v pondělí, ve středu a ve čtvrtek od 8:00 do 16:00 hod., tel: 519 342 391
 • Upozorňujeme občany, že poplatek za odpad a za psa byl splatný ke dni 31.03.2024. Pokud jste poplatek dosud neuhradili, žádáme Vás o uhrazení platby. Poplatek za odpad činí 840,-Kč /osoba.  Za psa 200,-Kč, senioři nad 65 let platí  100,-Kč. Poplatek je možné uhradit v pondělí a ve středu na pokladně úřadu městyse nebo bankovním převodem na č.ú. 1382079379/0800, v.s. 1345 (odpad) v.s. 1341 (pes), s.s. číslo domu. Obecně závazné vyhlášky k nahlédnutí zde: OZV za obecní systém odpadového hospodářství a OZV za psa. Samolepky se nyní nevydávají. Nově je možno platit platební kartou prostřednictvím terminálu.
 • Svoz komunálního odpadu proběhne každé úterý v sudý týden. Doporučujeme popelnice přichystat večer před svozem. Odpad bude vyvážen kolem 6 hodiny ráno.
 • Upozorňujeme občany, že od 1.4.2024 do 30.6.2025 proběhne v naší obci revize katastru nemovitostí, kterou bude provádět katastrální úřad.  Více informací zde .

Zpět na seznam aktualit

Kam dál?

Informace