Den lidových řemesel

Kulturní akce | vloženo: 17.03.2015 | datum akce:01.05.2015

1. MÁJ – DEN LIDOVÝCH ŘEMESEL

Městys Moravská Nová Ves Vás srdečně zve na tradiční Den lidových řemesel – kulturní a společenskou akci spojenou s lidovým jarmarkem. Přijďte se na 1. máj pobavit, setkat se s přáteli, poznat kulturu jiných regionů, zkrátka hodnotně prožít svátečný den. Kulturní program zahájí v 10 hodin místní mažoretky NEONKY a poté se Vám představí dětské folklórní soubory JATELINKA A JATELINEČKA z Moravské Nové Vsi, POMNĚNKA z Tvrdonic, TRNEČKA ze Zlína, KUNOVJÁNEK z Kunovic a MŠ OKRUŽNÍ Břeclav. V odpoledních hodinách zazpívá místní ŽENSKÝ A MUŽSKÝ SBOR a své struny rozezní temperamentní cimbálová muzika HARAFICA z Uherského Hradiště. Určitě si nenechte ujít oku lahodící vystoupení tanečníků folklórní krůžku POHÁREK z Týnce a folklórního souboru OLŠAVA z Uherského Brodu. V podvečerních hodinách folklór vystřídá „world music“ -  na scénu přijde Natálie Velšmídová s hudební skupinou NATALIKA zpracovávající lidové písně celého světa bez ohledu na etnickou příslušnost. Večerní program odstartuje v 19.00 hodin proslulý folklorní soubor STAVBÁR ze Žiliny s tanci pocházejícími především z obcí severozápadního Slovenska, ale i z jiných slovenských regionů. A už se blížíme do finále…kdo má rád swing, tanec, saxofony, trombony, trumpety, no prostě vše, co jde spojit se slovy jazzband, big band, tančírna, gala večer, tak určitě nepropásne ZATRESTBAND - nejen swingový orchestr z Třeště, jehož velkolepá show startuje ve 20:30 hodin.

Na tradičním lidovém jarmarku od 10.00 do 18.00 hodin si můžete vybrat z nepřeberného množství originálních rukodělných výrobků a shlédnout ukázky jejich výroby. Nabízeny budou gastronomické speciality a ve stanu místního vinařského spolku si můžete dopřát nejednu skleničku lahodného neoveského vína. Pamatujeme i na vyžití našich nejmenších, proto si děti budou moci vyzkoušet různou ruční tvorbu - například navléknout korálky nebo vytvořit dekoraci z drátků, ve dvoře úřadu se jim budou věnovat místní "Brontosauři" a připraven bude skákací hrad. V obřadní síni úřadu městyse představí mladá umělkyně Kamila Brůčková svou výstavu uměleckých děl a v budově 1. stupně ZŠ můžete navštívit výstavu zájmových kroužků zdejší základní školy.

Věříme, že počasí vyjde jako loni a již nyní se těšíme na Vaši účast!


Přílohy:

Nejbližší akce

Předvánoční koncert - Štěpánští koledníci

Kulturní akce
datum akce: 14.12.2019

Žehnání vína

Kulturní akce
datum akce: 26.12.2019

Silvestrovský ohňostroj

Kulturní akce
datum akce: 31.12.2019

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace