DEN LIDOVÝCH ŘEMESEL

Kulturní akce | vloženo: 18.03.2014 | datum akce:01.05.2014

Jako každoročně, tak i letos, se můžete těšit na Den lidových řemesel v Moravské Nové Vsi. Tato akce se se svou patnáctiletou tradicí už neodmyslitelně spjala s 1. májem, a to nejen u většiny „neovesčanů“, ale u obyvatel z širokého okolí. Díky své návštěvnosti (kolem 1500 návštěvníků a asi 200 vystupujících) se dopracovala k jednomu z nejoblíbenějších festivalů hudby, tance a tradiční lidové kultury v regionu. A co na vás tedy na dalším ročníku 1. května 2014 čeká? 

Kromě tradičního jarmarku, ukázek řemeslných a rukodělných prací je od ranních hodin přichystán bohatý kulturní program, který zahájí místní mažoretky Neonky. Poté již najedeme na notu folklóru. Představí se Vám dětské folklorní soubory Jatelinka a Jatelinečka se svou cimbálovou muzikou, přespolní dětské folklorní soubory, zazpívají mužský a ženský sbor z Moravské Nové Vsi, zanotujete si s cimbálovou muzikou Vonica z Krumvíře a shlédnete oku lahodící taneční vystoupení vysokoškolského souboru lidových písní a tanců Poľana z Brna.

V odpoledních hodinách se představí host ze Slovenska – folklorní soubor Podpoľanec z Detvy s tanci plnými dynamických prvků z oblasti Podpoľania, ale i jiných regionů Slovenska.  Odpoledne bude mít i jazzový a swingový nádech, za což se zaslouží skupina Flash Band z Břeclavi a Karel Hegner "mezi folklórem a swingem“ - cimbálová muzika Aleše Smutného a Melody Gentlemen se svými sólisty.

A už se pomalu blížíme k večerním hodinám a rockovému ladění mladých nadějných interpretů - jako hlavní host večera vystoupí zpěvačka LENNY a celý kulturní program uzavře kapela Šroti z Dolních Bojanovic. Věříme, že i díky prolínání různých žánrů si každý přijde na své.

Den lidových řemesel je prezentací nejen tradičního lidového řemesla a folklóru, ale i regionálních specialit a vína. Místní Vinařský spolek si pro návštěvníky opět připravil Ochutnávku neoveských vín a po celý den budou ve stáncích nabízeny různé dobroty. O zábavu pro děti bude postaráno ve dvoře úřadu.

Co více dodat...snad, aby opět vyšlo počasí. Těšíme se na Vaši návštěvu!


LENNY na Dni lidových řemesel 1. května 2014 - jeden z nejvýraznějších talentů české hudební scény posledních let a objev roku – dvacetiletá písničkářka Lenny - se širšímu publiku představila loni v létě se svým debutovým EP „All My Love“, se kterým nadchla fanoušky napříč všemi generacemi. Za necelý půl rok přišla s druhou ochutnávkou ze své autorské kuchyně a její druhé EP „Fighter“ rozhodně stojí za Vaši pozornost! Stačí opravdu jen jeden poslech, abyste jí i jejímu zpěvu zcela podlehli …

Rčení o tom, že jablko nepadá od stromu daleko, naopak může se zakutálet i za hranice obvyklé domácí hudební reality, se v případě dcery Lenky Filipové více než potvrzuje.


Přílohy: | Flash Band, Břeclav | FS Podpoľanec, Detva, Slovensko | VSLPT Poľana, Brno | CM Vonica, Krumvíř | Melody Gentleman, Lednice | Lenny | Šroti, Dolní Bojanovice | Karel Hegner - mezi folklórem a swingem

Nejbližší akce

Předvánoční koncert - Štěpánští koledníci

Kulturní akce
datum akce: 14.12.2019

Žehnání vína

Kulturní akce
datum akce: 26.12.2019

Silvestrovský ohňostroj

Kulturní akce
datum akce: 31.12.2019

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace