Den lidových řemesel

 

Den lidových řemesel

 

DEN LIDOVÝCH ŘEMESEL - to je již tradiční kulturní a společenská akce spojená s lidovým jarmarkem. Přijďte se na 1. máj pobavit, setkat se s přáteli, poznat kulturu jiných regionů, zkrátka hodnotně prožít svátečný den. Kulturní program zahájí v 10 hodin místní  mažoretky NEONKY.  Milá vystoupení dětských folklórních souborů JATELINKA A JATELINEČKA z Moravské Nové Vsi, OLŠAVĚNKA z Uherského Brodu a ÚSMĚV z Opavy pohladí na srdíčku nejednoho diváka. Tyto dětské folklorní soubory se svými cimbálovými muzikami Vás provedou i ŠKOLOU TANCE, což je novinka letošního ročníku Dne lidových řemesel, která bude probíhat od 13.00 hodin ve dvoře úřadu. Krásou lidové písničky Vás upoutá ŽENSKÝ SBOR A MUŽSKÝ SBOR z Moravské Nové Vsi, které zahájí odpolední program. Když se řekne Vlčnov, každému se vybaví zejména slavná Jízda králů. Ale nejenom ji shlédnete při vystoupení východoslováckého folklorního souboru VLČNOVJAN z Vlčnova. S programem se dále posuneme do regionu Horňácko, který plnohodnotně zastoupí FS Lipovjan z Lipova a Musica Folklorica z Velké nad Veličkou. Jako již tradičně, i letos naše pozvání přijal folklorní soubor ze Slovenska. Letos je to FS TRENČAN z Trenčína, kterí patří mezi nejstarší a najvyspělejší soubory na Slovensku. Zaměřuje se na uchovávání původního folklórního materiálu trenčianskeho regionu (západní část Slovenska), který umelecky zpracovává.

Folklor vystřídají i jiné hudební žánry, každý návštěvník si tedy jistě přijde na své. Ve stylu šanson-punk Vás v podvečer roztančí kapela HELEMESE. Mnozí z Vás se těší na vrchol kutlurního programu - na půl devátou večerní, kdy příjde na scénu kapela JELEN, která získala v březnu 2015 od Akademie populární hudby cenu Anděl v kategorii Objev roku.

Kulturní scéna jde ruku v ruce s tradičním lidovým jarmarkem, kde si od 10.00 do 18.00 hodin vyberete z nepřeberného množství originálních rukodělných výrobků a shlédnete ukázky jejich výroby. Nabízeny jsou gastronomické speciality a ve stanu místního vinařského spolku si můžete dopřát nejednu skleničku lahodného neoveského vína. Pamatujeme i na vyžití našich nejmenších, proto si zde děti vyzkouší různou ruční tvorbu - například navléknou korálky, vytvoří dekoraci z drátků nebo poznají něco nového z přírody s místním oddílem Brontosaurů. V obřadní síni úřadu městyse vystaví své fotografie z dalekých a exotických krajů pan Jiří Galamboš. V budově 1. stupně ZŠ se představí zájmové kroužky zdejší základní školy.

Myslíme, že z pestré nabídky si vybere snad každý...co více dodat...snad jen aby vyšlo počasí. Těšíme se na Vás :-).

Nejbližší akce

Výstava vín 2017

Kulturní akce
datum akce: 01.04.2017

Vinařský spolek Moravská Nová Ves zve všechny přátele a milovníky vína na třetí obnovený…

Velikonoce a víno

Kulturní akce
datum akce: 16.04.2017

Moravská v růžovém

Kulturní akce
datum akce: 06.05.2017

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace